Úhyn násady kapra

Úvodní stránka Vzkazy Pro členy Úhyn násady kapra

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #254 Odpovědět
  Pavel
  Host

  Dobrý den,

  zajímal by mě postup a názor na úhyn letošní jarní násady a to jak na revíru Líšeňská říčka 1 tak i na Ivanovickém potoku, kde se tento úhyn opakuje již snad 3-tím rokem. Jako člen jsem velmi znepokojen a stejně tak i naši další členové. Neznám nákupní cenu kapra, ale při představě kolik metráků ryb uhynulo, nebude celková částka asi zanedbatelná. Nestálo by za úvahu změnit dodavatele ryb, případně zjistit příčinu, proč ryba uhynula a případně vzniklou škodu následně reklamovat u dodavatele.
  Dál bych rád věděl, proč nebyly uhynulé ryby sloveny a odvezeny do kafilerie. Pohled na hladinu posetou mrtvými těly ryb není pěkný o dalších rizicích z toho plynoucích netřeba spekulovat.

  #256 Odpovědět
  předseda p.s.
  Host

  Dobrý den,
  úhyn kaprů z poslední násady na revíru Líšeňská Říčka 1 i na Ivanovickém potoku je dle našeho názoru způsoben těmito vysazenými rybami. Dodavatel byl informován a přislíbil náhradu zdravými rybami. O celkové škodě budeme ještě jednat.
  Není pravda, že se situace opakuje třetím rokem, za dobu spolupráce s dodavatelem se jedná o první jarní úhyn vlivem zaplísnění. Úhyny kaprů na jezerech v Holáskách ( na Líšeňské Říčce 1 k úhynům nedošlo) v posledních letech byly způsobeny znečištěním splaškovou kanalizací, jež byla napojena na dešťovou kanalizaci, ústící do Roučkova jezera. Zřejmě jste se nezúčastnil VČS našeho spolku, kde byla tato problematika detailně vysvětlena a řešena.
  Vaše zhodnocení – cituji “ Pohled na hladinu posetou mrtvými těly ryb …“ je značné přehnané, jednalo se o mrtvé ryby zatím v počtu cca do 30 ks, které byly našimi členy posbírány a zlikvidovány. Skutečností je, že ti, kteří se na likvidaci podíleli, jsou řádně zaměstnáni a tuto činnost prováděli po své pracovní době, dobrovolně a bez nároků na odměnu.
  Na dnešní obchůzce Oplety jsem našel 2 mrtvé kapry, které zlikvidujeme stejným způsobem.
  S pozdravem předseda p.s. Brno 4

  #258 Odpovědět
  Pavel
  Host

  Děkuji, za reakci. Jen upřesním, úhyn se na Ivanovickém potoku se opakuje. Nemyslím tím úhyn v Holáskách, ale i na splavisku po jarním vysazení, toto bylo probíráno, na výroční schůzi místní skupiny Holásky, kde byl přítomen i předseda revizní komise z Líšně a obhajoval dodavatele ryb z Křižanova. Nicméně místní požadovali náhradu škody a divím se, že na schůzi výboru PS se o tom nezmínil předseda místní skupiny pan Prchal. Toto bylo loni a je již pozdě se k tomu vracet.
  Letos se situace opakovala opět, na Splavisku jsem napočítal 27 kaprů, k tomu Vámi viděné 2 ryby na Opletě + 30 ks v líšni. Dejme tomu, že průměrná hmotnost ryb byla 3 kg, tak jsme skoro na 2 q kapra, který byl koupen za peníze vybrané od členů, tudíž bych čekal, že se k tomu patřičně postavení lidé zvolení do svých funkcí členy patřičně postaví.
  Vámi zmiňovaný úhyn v Holáskách s tímto opakujícím se úhynem nemá co dočinění. Výroční schůze jsem se účastnil a to jak v Hláskách, tak i Líšni. Nicméně na každé schůzi bylo coby příčina úhynu uváděno něco jiného, což navazuje otázku jak je na tom spolupráce PS s místní skupinou.

  #259 Odpovědět
  předseda p.s.
  Host

  Jsem potěšen Vaším zájmem o dění ve spolku. Můžu Vás ujistit, že spolupráce výborů MS a PS je velice dobrá. Pokud chceme udržet nádrže v Holáskách ve stavu umožňujícím nasazování ryb alespoň tak jako dosud, je nutná spoluúčast všech členů. Musím ale konstatovat, že některé Vámi uváděné informace jsou při nejmenším nepřesné – např. průměrná hmotnost kaprů nedosahovala 3 kg, ale nepovažuji za vhodné touto formou detailně vše vyvracet a ani na to nemám čas. Vaše narážky na práci výboru se vůbec neslučují s realitou, nemáte zřejmě představu, kolik času tomu musíme věnovat. Výsledkem je např. již realizovaná náhrada uhynulých ryb v množství přesahující dosavadní ztráty. Toto vše jsem už uvedl v aktualitách. Tímto pokládám předmětnou záležitost za uzavřenou.
  S pozdravem předseda p.s. Brno 4

  #260 Odpovědět
  Pavel
  Host

  Ok, děkuji. V aktualitách to již uvedeno je. Věřím, že spousta členů spadající pod MS Holásky bude spokojena. Ještě jednou děkuji za sebe i ostatní členy.

  Ale přesto si neodpustím jednu narážku, spolupráce mezi MS Holásky asi není nejlepší, když zde na webu není ani zmínka v aktualitách o dětských závodech, které proběhly, což je škoda. Na schůzi se pak bude moci opět polemizovat proč přišlo málo dětí…

  #262 Odpovědět
  Zdeněk Hruška
  Host

  Dobrý den,
  dovolím si zde trošku rozebrat připomínku o spolupráci p.s. Brno 4 a m.s. Holásky.
  Jako člen výboru m.s. Holásky jsem v pravidelném kontaktu s předsedou p.s., jejich jednatelem i hospodářem, tudíž veškeré informace o dění v Holáskách jsou na p.s. předávány okamžitě.
  Mimo to se předseda m.s. pravidelně účastní schůzí p.s., kde se dořešují další, především legislativní věci.
  Rovněž informace (i o úhynu či náhradě ryb) se z p.s. dozvídáme s dostatečným předstihem před zveřejněním.
  Co se týká dětských rybářských závodů, tak na stránkách http://www.rybariholasky.cz bylo zveřejněno datum konání v sekci mládež a aktuality.
  Tyto stránky jsou prioritně určeny pro rybáře z Holásek, proto se většina informací objevuje i v aktualitách.
  Stránky https://www.mrsbrno4.cz jsou určeny jak pro rybáře, tak pro širokou veřejnost. Termín konání dětských rybářských závodů byl uveden v sekci mládež, což si myslím, že je naprosto dostačující (většina lidí hledá akce týkající se mládeže pod mládeží ne pod členy).
  Doufám, že se mi vám podařilo vysvětlit, že spolupráce mezi p.s. a m.s. opravdu funguje a není závislá na jednom (navíc zadaném dobře) www odkazu.
  S pozdravem Zdeněk Hruška

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
Odpověď na téma: Úhyn násady kapra
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">