Odpověď na téma: Úhyn násady kapra

Úvodní stránka Vzkazy Pro členy Úhyn násady kapra Odpověď na téma: Úhyn násady kapra

#258
Pavel
Host

Děkuji, za reakci. Jen upřesním, úhyn se na Ivanovickém potoku se opakuje. Nemyslím tím úhyn v Holáskách, ale i na splavisku po jarním vysazení, toto bylo probíráno, na výroční schůzi místní skupiny Holásky, kde byl přítomen i předseda revizní komise z Líšně a obhajoval dodavatele ryb z Křižanova. Nicméně místní požadovali náhradu škody a divím se, že na schůzi výboru PS se o tom nezmínil předseda místní skupiny pan Prchal. Toto bylo loni a je již pozdě se k tomu vracet.
Letos se situace opakovala opět, na Splavisku jsem napočítal 27 kaprů, k tomu Vámi viděné 2 ryby na Opletě + 30 ks v líšni. Dejme tomu, že průměrná hmotnost ryb byla 3 kg, tak jsme skoro na 2 q kapra, který byl koupen za peníze vybrané od členů, tudíž bych čekal, že se k tomu patřičně postavení lidé zvolení do svých funkcí členy patřičně postaví.
Vámi zmiňovaný úhyn v Holáskách s tímto opakujícím se úhynem nemá co dočinění. Výroční schůze jsem se účastnil a to jak v Hláskách, tak i Líšni. Nicméně na každé schůzi bylo coby příčina úhynu uváděno něco jiného, což navazuje otázku jak je na tom spolupráce PS s místní skupinou.