Odpověď na téma: Úhyn násady kapra

Úvodní stránka Vzkazy Pro členy Úhyn násady kapra Odpověď na téma: Úhyn násady kapra

#256
předseda p.s.
Host

Dobrý den,
úhyn kaprů z poslední násady na revíru Líšeňská Říčka 1 i na Ivanovickém potoku je dle našeho názoru způsoben těmito vysazenými rybami. Dodavatel byl informován a přislíbil náhradu zdravými rybami. O celkové škodě budeme ještě jednat.
Není pravda, že se situace opakuje třetím rokem, za dobu spolupráce s dodavatelem se jedná o první jarní úhyn vlivem zaplísnění. Úhyny kaprů na jezerech v Holáskách ( na Líšeňské Říčce 1 k úhynům nedošlo) v posledních letech byly způsobeny znečištěním splaškovou kanalizací, jež byla napojena na dešťovou kanalizaci, ústící do Roučkova jezera. Zřejmě jste se nezúčastnil VČS našeho spolku, kde byla tato problematika detailně vysvětlena a řešena.
Vaše zhodnocení – cituji “ Pohled na hladinu posetou mrtvými těly ryb …“ je značné přehnané, jednalo se o mrtvé ryby zatím v počtu cca do 30 ks, které byly našimi členy posbírány a zlikvidovány. Skutečností je, že ti, kteří se na likvidaci podíleli, jsou řádně zaměstnáni a tuto činnost prováděli po své pracovní době, dobrovolně a bez nároků na odměnu.
Na dnešní obchůzce Oplety jsem našel 2 mrtvé kapry, které zlikvidujeme stejným způsobem.
S pozdravem předseda p.s. Brno 4